Z Latającym Smokiem – scenograficzne warsztaty dla dzieci

Czy niejednokrotnie zastanawialiście się nad fenomenem lalki teatralnej? Czy Wasze dzieci podczas ulicznych parad i spektakli lalkowych rozdziawiają buzie na widok marionetek, pacynek lub kukiełek? Czy wspólnie w domu próbujecie animować przedmioty użytku codziennego? Warsztaty  Z Latającym Smokiem są  właśnie dla Was!

Podczas pięciodniowych warsztatów (14-18.06 godz. 17.00-19.00) dowiemy się z czego można skonstruować dużą lalkę teatralną i jak ją zmechanizować. Poznamy plastykę oraz inspirujące materiały i tajniki budowy różnych lalek scenicznych. Podejmiemy eksperymenty w zakresie kreacji formy, nauczymy się budować i animować formy przestrzenne. Wspólnie stworzymy gigantycznego latającego smoka, którego następnie z dumą i frajdą zaprezentujemy widzom!

Warsztaty poprowadzi Dominika Chochołowska-Bocian – malarka, scenografka, instruktorka zajęć artystycznych. Od lat aktywna twórczyni teatru plastycznego, autorka lalek teatralnych i artystycznych. Laureatka międzynarodowego konkursu na nową formę teatralną „Animatus”. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Współpracuje z fundacjami i organizacjami, przygotowuje spektakle i autorskie artystyczne zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 7+. Zapisy: karolina.sikora@ckagora.pl

Organizatorzy dopuszczają udział w pojedynczych dniach trwania warsztatów, jednak ze względu na na istotę procesu twórczego oraz podsumowanie pracy w postaci wspólnego mini pochodu zalecamy udział w pełnym cyklu warsztatów